Арсенал прие офертата на Ювентус за Шчесни
Вратарят на Арсенал Войчех Шчесни ще отиде в Ювентус за сумата от 14 милиона евро, съобщава Sky Sport Italia. Освен това "артилеристите" ще получат допълнително 2 милиона евро под формата на бонус от трансфера.
Съобщава се, че контрактът на Шчесни с Ювентус ще е за четири години, а заплатата - 4 милиона евро на година с възможност за увеличение до 4.5 милиона евро в последната година от контракта.
По-рано се появиха информации, че Ювентус е съгласувал трансфера на вратаря за 16 милиона евро, но след това агентът на играча опроверга всички тези слухове.
През последните две години Шчесни игра под наем за Рома. Той проведе 39 мача през сезон 2016/17, в които допусна 41 гола, а в 14 срещи запази суха вратата си.
- Сака реши мач №300: Арсенал измъкна ценна победа срещу Брайтън
- Мениджърът на Брайтън за Арсенал: Губят прекалено много време за корнери
- Артета отговори на критиките: Във Висшата лига е трудно да играеш красив футбол
- Арсенал повали Челси, Евертън шокира Нюкасъл, а Вила може да остане без ШЛ
- Арсенал изпрати оферта за защитник на Коринтианс
- Арсенал плаща бонуси за всеки гол от корнер – тайното оръжие на Артета
- Артета: Арсенал вече е на финалната права
- Арсенал готви мегатрансфер: насочва се към защитник на Интер
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]