Чех: Топ отборите се отнасят с голямо уважение към Лига Европа
Вратарят на Арсенал Петер Чех сподели мнение за отношението си към Лига Европа и отбеляза ръста на турнира през последните години.
"Евротурнирите са евротурнири. Разбира се, всеки иска да спечели именно Шампионска лига, но погледнете: през последните години топ отборите се отнасят с голямо уважение към Лига Европа. Сега можеш да попаднеш в Шампионска лига чрез Лига Европа и това е много важно. Само един път съм играл в Лига Европа и много ми провървя, че спечелих този турнир. Но е очевидно, че предпочитам да играя в Шампионска лига, а не в Лига Европа, това е ясно. Ще видим какво ще се случи", заяви Чех.
- Рей Парлър: Арсенал може да се раздели с Габриел Жезуш през лятото
- Резултати от жребия за осминафиналите на Шампионска лига сезон 2025/26
- Райс: Бекъм ми писа след головете срещу Реал
- Арсенал планира да активира опцията за Пиеро Инкапиe
- Арсенал с рекордни приходи от 691 млн. паунда
- Арсенал ще надделее в дербито с Челси
- Карагър похвали Гьокереш
- Срамна провокация по време на дербито в Лондон: фен показа на Райс снимка на съпругата му
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]
Един от 2-та достойни играчи на Арсенал. И най-интелигентният - в човешки план...