Хендерсън: Една от причините да дойда е за да играя с Джерард
Капитанът на Ливърпул Джордан Хендерсън обясни, защо е решил да се присъедини към мърсисайдци през 2011 година.
"Преходът в друг клуб е част от играта. През юни 2011 година ми се обадиха от Съндърланд, точно когато обядвах с приятелката си. Казаха ми, че оформят сделката с Ливърпул. Още на следващата сутрин отидохме на базата на клуба, а на обед вече бях техен играч. Това е нещо нереално", заяви Хендерсън.
"Една от основните причини за трансфера ми е възможността да играя със Стивън Джерард. Докато растях той бе мой любим играч в Англия. Джерард оказа голямо влияние върху моята кариера. Отначало му се възхищавах по телевизора, а след това той лично ми помагаше", каза още англичанинът.
- Ван Дайк след 5:1 над Швеция: Победата променя всичко, продължаваме напред
- Ливърпул подготвя оферта за близо 100 млн. евро за Диоманде
- Реал Мадрид ще получи 20 милиона евро от трансфера на Виктор Муньос в Ливърпул
- Ливърпул подготвя оферта за близо 100 млн. евро за Диоманде
- Грандовете от Висшата лига следят Ясин Аяри
- Официално: Ливърпул привлече Виктор Муньос
- Висшата лига обяви предварителната програма за сезон 2026/27
- Ливърпул подготвя нова оферта за Диоманде
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]