Ливърпул обяви за финансови загуби
Ливърпул обяви за загуба в размер на 19.8 милиона паунда за изминалата финансова година, която завърши на 31 май 2016-та. Независимо от това, че отборът не участва в Шампионска лига, "мърсисайдци" записаха рекорден оборот в размер на 301.8 милиона паунда. Причината за това е увеличеният доход от т.нар. Мачдей на "Анфийлд".
Клубът обаче не успя да излезе на плюс, като основната причина за това са покупката на 12 нови футболисти, компенсацията за уволнението на Брендън Роджърс и други.
Прогнозите за настоящата година обаче са добри. Клубът увеличи вместимостта на "Анфийлд", освен това в сила е новата телевизионна сделка.
- Ливърпул и ПСЖ се отказаха от битката за Ян Диоманд
- Ливърпул и Арсенал получиха предложение да привлекат Максимилиано Араухо
- Трансферна цел на Ливърпул е "заинтересован" от преход в Арсенал
- Ливърпул продължава преговорите за Брадли Баркола, но отказва да плати исканата сума
- Андони Ираола разкри на коя позиция ще използва Флориан Вирц
- Андони Ираола: Александър Исак ще бъде ключов играч за Ливърпул
- Джо Гомес пропуска старта на сезона, потвърди Андони Ираола
- Изпълнителният директор на Ливърпул: Клубът вече има стабилна основа за бъдещето
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]