Форлан: Хората се смеят, когато кажат, че Арсенал е претендент за титла
Бившият нападател на Манчестър Юнайтед Диего Форлан сподели мнение за работата на мениджъра на Арсенал Арсен Венгер.
"Историята ще запомни Венгер с добро, като един от най-великите. Но Арсенал година след година не може да спечели титлата. Мненията по повод работата му са разделени. Това е жалко, защото той е голям специалист. Възхищавам се на неговото дълголетие в Арсенал, но нещо не е както трябва. Те няма да станат сериозен претендент за титлата, докато Венгер не си тръгне", написа Форлан в колонката си в The National.
"В клуба трябва да се извърши промяна на манталитета, а то трябва да започне с мениджъра. Ако нещата при него не се получат, тогава той трябва да бъде сменен. Промените се оказаха не много добри за Манчестър Юнайтед, когато Сър Алекс си тръгна, но това може да сработи в Арсенал", продължава уругваецът.
"Нови енергични и свежи идеи, нови треньори и играчи. Или Арсенал е доволен от случващото се? Обикновено хората се смеят, когато за Арсенал се говори като за претендент за титлата, защото те не могат да си представят, че това може да се случи", завършва Форлан.
- От славата на Арсенал до сълзите на Уест Хем: историята на сезон 2025/26
- Маркиньос: Луис Енрике е треньор от най-висока класа, а Дембеле и Кварацхелия са лидери
- Едегор: Готови сме за финала, атмосферата в отбора е невероятна
- Сака: Мечтая за този момент от седемгодишен
- Галас: Арсенал заслужено стана шампион, но няма да доминира във Висшата лига
- Маркиньос: Нищо не е различно от миналата година
- Играчите на ПСЖ ще получат по 1 милион евро при триумф над Арсенал
- Маркиньос: Не всеки сезон играеш финал в Шампионска лига
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]