Гражданска класика срещу Кристъл Палас
Манчестър Сити се класира без проблеми за осминафиналите в турнира за Купата на Футболната асоциация на Англия. Гражданите се наложиха с 3:0 като гост на Кристъл Палас, като тимът на Пеп Гуардиола беше по-добрият на “Селхърс Парк".
Първото полувреме вървеше към нулево равенство, но две минути преди почивката Рахим Стърлинг изведе Сити напред в резултата. Габриел Жезус даде прекрасен пас към Стърлинг, за когото не бе проблем да се разпише от добра позиция.
След почивката гостите продължиха да доминират и логичното се случи в 71-ата минута, когато Лерой Сане удвои аванса на своя тим. Давид Силва изведе Сане сам срещу Хенеси и немският национал бе точен. В края на мача и Яя Туре успя да запише името си сред голмайсторите, фиксирайки крайния резултат. Малко преди него Габриел Жезус пропусна да ознаменува дебюта си с попадение, но нямаше късмет при завършващия удар.
- Меси: За мен Гуардиола е уникален
- Сити у дома ще надвие Съндърланд
- Холанд с рекорд в резултатна победа
- Ливърпул е избрал четири алтернативи, ако Ман Сити открадне Семеньо
- Ман Сити може да плати 74 млн. за Семеньо
- Ман Сити ще спечели на гости и на Фулъм
- Сити нанесе болезнена загуба на Лийдс (видео)
- Гуардиола: Нямаме място за повече грешки