ФИФА разреши на Ливърпул да използва Матип
ФИФА разреши на защитника Жоел Матип да играе за Ливърпул по време на турнира за Купата на африканските нации. Напомняме, че футболистът не попадна в заявката за мачовете с Манчестър Юнайтед и Плимут във връзка с това, че мърсисайдци чакаха отговор от ФИФА за евентуални санкции заради отсъствието на защитника да играе за националния отбор на Камерун.
По-рано се появи информация, че Световната организация ще накаже футболистите, които са отказали да защитават цветовете на тимовете на своите родини, а клубовете ще бъдат глобени, ако използват играчите.
Специално за Матип, той бе отчислен и не игра за Камерун от 2015 година, след като подложи на критика местната федерация. През септември 2016 година футболистът съобщи, че е приключил с кариерата си в националния отбор, но през декември получи покана за тима на родината си.
- Интер ще удари Ливърпул
- Оуен към Салах: Не трябва да говориш така публично
- Ясно е какво мисли ръководството на Ливърпул за Салах
- Слот обясни отсъствието на Салах срещу Лийдс
- Ал-Хилал се интересува от Салах
- Мърфи: Салах мисли, че светът се върти около него
- Собослай: Не разбирам какво става
- Невил: Ливърпул се самоунищожи
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]