Клоп: Ще дадем битка на Юнайтед


Н. Гавазов

Мениджърът на Ливърпул Юрген Клоп сподели очакванията си от предстоящата среща с Манчестър Юнайтед от 21-я кръг на Висшата лига на Англия.

"В момента Юнайтед е по-силен отпреди. Отборът е по-уверен в себе си и футболистите са по-привикнали един към друг. Хенрих Мхитарян е добър пример за това. Той е световна класа. Когато тази сутрин се събудих, си казах: "О, още само два дни". Разбирам, че някои хора се притесняват преди гостуването ни на "Олд Трафорд". Аз бих казал: "Дайте ми 11 футболисти и ще сме готови за битка", заяви Клоп.

"Трябва да излезем на терена и да сме готови да се справим с всичко. Много е важна настройката. Ще се постараем да сторим всичко необходимо, за да направим разликата. И двата тима се намират в добри серии като цяло, но Юнайтед имат по-малко проблеми с травми. Ние обаче трябва да покажем, че сме Ливърпул. Който иска да гледа истинска битка, нека да гледа мача. Със сигурност ще бъде битка, поне ще направим това да е така", каза още немецът.

 

97