Майкъл Оливър ще ръководи Юнайтед - Ливърпул
Реферът Майкъл Оливър получи назначение за централния мач от следващия кръг на Висшата лига на Англия между Манчестър Юнайтед и Ливърпул. В неделя на "Олд Трафорд" ще се сблъскат два исторически съперника, които към момента се явяват и преследвачи на лидера Челси. "Червените дяволи" изостават от "сините" на 10 точки, докато мърсисайдци - на 5.
Този толкова отговорен мач бе поверен на 31-годишния Оливър, който обслужваше двубоя между тези отбори и през миналия сезон. Тогава Майкъл стана свидетел на победата на Юнайтед с 3:1, отсъждайки дузпа срещу Ливърпул.
Освен това, през миналия сезон Оливър обслужваше финала за Купата на Лигата, който Ливърпул загуби от Манчестър Сити.
Майкъл обаче не може да бъде определен като арбитър, носещ нещастия за мърсисайдци - през тази кампания възпитаниците на Юрген Клоп спечелиха всичките си четири мача под ръководството на Оливър, включително и гостуването на Арсенал в първия кръг.
Добавяме, че Майкъл, който е един от най-добрите английски рефери, показа 70 жълти картона през този сезон, а единственият изгонен играч стана защитникът на Борнемут Саймън Франсис.
- Невил: Ман Юнайтед може да завърши дори трети
- Манчестър Юнайтед следи Морган Гибс-Уайт
- Тишината преди удара: когато Куня свърши мръсната работа, а Юнайтед взе своето
- Манчестър Юнайтед готви сензационен удар за двама от Форест, но Сити дебне
- Карагър: Ман Юнайтед почти сигурно ще завърши в топ 5
- Мойс: Ламенс беше най-добрият играч на Юнайтед
- Невил: Юнайтед не трябва да спира търсенето на нов мениджър
- Каземиро обмисля трансфер в МЛС
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]