Карагър: Оскар трябва да се срамува
Бившият защитник на Ливърпул Джейми Карагър коментира информацията, че полузащитникът на Челси Оскар ще напусне лондончани и ще премине в китайския Шанхай СИПГ, който ще плаща на бразилеца по 350 000 паунда на седмица.
"Ако играч сменя клуба си само заради парите, това вече е тъжно за футбола. Парите са астрономически, но не може да се каже, че Оскар работи за стотинки. Това не е крачка напред в кариерата му. Той ще говори за прогрес на китайското първенство, за възможността да работи с Андре Вилаш-Боаш и за своите приятни усещания, но всички знаем, че тези думи са лъжа. Той отива там заради договора и това е единствената причина. Обикновено играчите гледат стойностите в договорите си след 30-годишна възраст, когато кариерата е към своя край. Мога да разбера един 30-годишен футболист, но 25-годишен играч би трябвало да се срамува от това, че заради едни пари захвърля своята кариера и шансове да се бори за престижни трофеи", заяви Карагър.
- Ман Сити ще удари Челси в Лондон
- Челси търси алтернатива на Росеньор, съмненията около треньора растат
- Фернандес и агентът му се извиниха на Челси
- Челси се включва в битка за талант на Вердер
- Челси и Нюкасъл се борят за звезда на стойност 50 милиона евро
- Челси не се отказва от Фернандес като лидер
- Челси готви оферта за вратаря на Съндърланд Робин Руфс
- Челси е готов да се раздели с Гарначо още това лято
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]