Мхитарян няма да напуска Юнайтед и ще се бори за мястото си
Атакуващият полузащитник Хенрих Мхитарян е готов да се сражава за своето бъдеще в Манчестър Юнайтед, независимо от недоверието от страна на мениджъра Жозе Моуриньо. Напомняме, че след своя преход от Борусия Дортмунд за 30 милиона паунда, арменският национал проведе само четири мача за "червените дяволи". Последно от тях стана дербито срещу Манчестър Сити на 10 септември, когато Хенрих бе заменен на почивката.
По такъв начин 27-годишният записа само 105 минути игрово време в рамките на Висшата лига през този сезон. Не е по-добра ситуацията и във второстепенните турнири - Мхитарян даже не попадна в заявката за мача със Сити от Купата на Лигата.
Както става ясно от The Guardian, Хенрих отдавна тренира в общата група и в сряда пристигнал на "Олд Трафорд" заедно с останалите играчи. Едва в съблекалнята футболистът разбрал, че мениджърът не му е намерил място сред резервите. Този ход на Жозе силно изненадало арменеца, но той не вижда в това причина да напуска клуба.
Мхитарян сам чувства, че има нужда от още време за адаптация на новото място. Хенрих възнамерява да се сражава за своето бъдеще в клуба и каквото и да е решение ще вземе в края на сезона.
- Бруно Фернандеш: Мечтата ни е да направим Португалия световен шампион
- Магуайър: Беше много трудно да приема отсъствието си от Мондиал 2026
- Журналистка призова Брунo да напусне национални отбор, ако Роналдо остане титуляр
- Рой Кийн: Все още съм разочарован от начина, по който Сър Фъргюсън се раздели с мен
- Манчестър Юнайтед води преговори с Люис Хол
- Едерсон минава медицински прегледи за Манчестър Юнайтед в Ню Йорк
- Ман Юнайтед, Ливърпул и Челси следят Тайлър Адамс
- Рашфорд едва ли ще играе отново за Манчестър Юнайтед
ЗА АВТОРА
Николай Стоянов Гавазов е роден на 16 август 1967г. в град Пловдив. Завърша висшето си образование във Велико Търново, специалност история и педагогика, а по-късно учи психология. Започва като журналист по политически теми, работил е за вестник „Нов Живот”, както и за няколко сайта. От 2008 г. се отдава на футбола. [...]