Арсенал разби Брага, Шахтьор пречупи Партизан (видео)

Т. Михайлов

Английският Арсенал започна блестящо участието си в Шампионската лига, размазвайки с 6:0 дебютанта Спортинг Брага. Още в 9-ата минута “топчиите” поведоха с гол от дузпа на капитана си Сеск Фабрегас.

В 30-ата минута руският нападател Андрей Аршавин направи 2:0 с мощен удар под плонжа на вратаря Фелипе. В 34-ата минута новото попълнение Маруан Шамах  намери десния ъгъл, след като направи отлично двойно подаване с Джак Уилшър.

В началото на втората част Фабрегас вкара втори гол, този път с глава след добро центриране на Андрей Аршавин. В 69-ата руснакът отново бе в основата на гол за домакините като пусна добре към Карлос Вела, който засече в мрежата за 5:0. Отново мексиканецът бе точен в 84-ата минута след асистенция на Фабрегас.

В същото време в Донецк местният Шахтьор записа важна победа с 1:0 над сръбския Партизан като единственото попадение отбеляза хърватският футболист Дарио Сърна от пряк свободен удар в 71-ата минута.