Лион излъга Шалке, Бенфика без проблеми срещу Апоел (видео)

Т. Михайлов

Френският гранд Олимпик Лион победи с минималното 1:0 немския вицешампион Шалке 04 в първия мач за двата тима от борбата в Група В на Шампионската лига. Единственото попадение отбеляза Михаел Бастош в 25-ата минута, след като Мориц не успя да изчисти добре с глава. Бразилецът прехвърли Нойер и топката тупна зад голлинията въпреки опитите на Хьоведес да я извади. В 38-ата именно Хьоведес бе изгонен за груб фаул.

Португалският шампион Бенфика се справи с лекота с Апоел Тел Авив в другия двубой в групата. “Орлите” вкараха по едно попадение в двете полувремена  в 21-ата минута Карлсо Мартинс подаде към Луизао, който простреля Винсент Енияма. В 68-ата Макси Перейра стреля, вратарят отби, но Кардосо допълни за 2:0.