Шукер: Хубаво е, че Хърватия отново е изненада, както през 1998-ма

Президентът на Хърватския футболен съюз Давор Шукер сподели емоциите си след победата на Хърватия над Русия в мач от четвъртфиналите на Мондиал 2018.

"Не вярвах, че руснаците ще вкарат този гол. Трябва да се раздаваш напълно, когато играеш за Хърватия. Разбира се, по-добре е си някъде на почивка, да гледаш мача по телевизора на бирич, но аз съм много щастлив да бъде президент на Федерация, чийто отбор побеждава.

Когато резултатът стана 2:1, аз започнах да пия водка, а когато започна серията с дузпите, помислих, че майка ми ще ме измъкне от ВИП-ложата.

Хубаво е, че фаворитите напуснаха турнира, а ние отново станахме изненада, както през 1998 година. Сега празнуваме. Водка или вода? Вода, вода. Водката бе преди това (смее се).

Благодаря на всички, благодаря на моите приятели, на всички познати момчета, аз съм много доволен. И благодаря на Русия, не ни бе лесно с тях, но първенството е идеално. Няма дори малък проблем", заяви Шукер.