Аталанта постигна целта си срещу Марсилия и ще играе на финал (видео)

Аталанта се наложи с 3:0 срещу тима на Олимпик Марсилия в мач-реванш от 1/2-финалите на Лига Европа. Първата среща във Франция завърши при равенство 1:1. Така тимът от Италия ще играе на финал в турнира.

Головете за победителите тази вечер отбелязаха Адемола Луукман (30'), Матео Руджери (52') и Ел Билал Туре в самия край на мача.

В 30-ата минута италианците откриха резултата. Адемола Луукман напредна с топка в крака, с финт преодоля играчите на Марсилия и прати топката във вратата на Пау Лопес за 1:0.

OM играха по-добре в началните минути на втората част, но Аталанта бе отборът, който стигна до нов гол, с който интригата приключи. Отбраната на ОМ се пропука след контраатака, преляла в преса, в чийто завършек Луукман намери с пас Руджери на границата на наказателното поле и последният прати безмилостен удар в обратния ъгъл на Пау Лопес, с което даде много стабилна преднина на тима си.

В края на мача Ел Билал Туре направи резултата класически и оформи крайния резултат.