Левски с коварен хикс в Стокхолм

Т. Михайлов

Левски постигна добър, но и опасен резултат, завършвайки 0:0 срещу шведския шампион АИК Стокхолм. На “Росунда” “сините” изиграха добри 90 минути, но ще трябва да гонят задължителен успех след седмица.

Първите минути минаха изцяло под диктовката на шведите като пред започналия изненадващо като титуляр Божидар Митрев бе доста напрегнато. В 17-ата минута Ягне пропусна от няколко метра пред празната врата. Малко по-късно се наложи Митрев да отразява удар на Бангура с глава.

В 34-ата минута Даниел Младенво бе близо до гола. Той бе изведен от Гара Дембеле сам срещу вратаря Турина, но не съумя да овладее топката. До почивката Жоазиньо пробва късмета си, но стражът на АИК бе на място.

Втората част мина без много напрежение и бе равностойна. Опасно за Митрев бе в 70-ата минута, когато от фаул Шернстрьом стреля много опасно, но българският вратар внимаваше. 10 минути преди края Жоазиньо нямаше късмет като негов нисък удар мина на сантиметри от гредата.