Майорка отмъкна точка от Камп Ноу

Т. Михайлов

Майорка стигна до равенство 1:1 срещу шампиона Барселона на “Камп ноу” в мач от 6-ия кръг на Примера дивисион. Хосеп Гуардиола бе направил няколко промени в състава си, наложени от наказанието на Давид Вия, контузията на Шави и умората на Пуйол.

Барса започна силно и в първите 15 минути наложи тотално господство с над 90% владение на топката. Така логично в 21-ата минута Лионел Меси откри след пас на Педро. Последва пропуск на аржентинеца. В 42-ата минута Майорка изненадващо изравни с гол на Емилио Нсуе, който вкара с глава след корнер.

През втората част диктатът на Барселона продължи. Първо Меси стреля с глава встрани. В 77-ата минута Къркич бе изведен сам срещу Ауоат, преодоля го, но скъси ъгъла си и завършващият му удар срещна гредата. Така каталунците останаха трети на три точки от лидера Валенсия и на две пред Реал, който е с мач по-малко.