Барса би Атлетико, Меси се контузи (видео)

Т. Михайлов

Шампионът на Испания Барселона победи с 2:1 Атлетико Мадрид в дербито на третия кръг на Примера дивисион. “Блаугранас” измъкнаха трите точки от “Висенте Калдерон”, но загубиха Лионел Меси, който бе изнесен на носилка.

Атлетико започна доста агресивно, но първата голяма опасност бе пред Де Хеа. Излязлият сам срещу стража Давид Вия уцели гредата. В 14-ата минута Лео Меси откри за гостите, след добър пас на Педро.

В 25-ата минута Меси пропусна да удвои след извеждащ пас на Алвеш. В ответната атака Раул Гарсия изравни след центриране от корнер и неразчетено излизане на Валдес. Жерард Пике обаче донесе успеха на Барса в 33-ата минута, когато спря на гърди и разстреля Де Хеа.

Втората част не предложи нови голове, въпреки че имаше добри положения. В 52-ата минута Уайфалуши бе задържан в наказателното поле на каталунците, но съдията не даде дузпа. В края чешкият футболист фаулира грубо Меси и получи червен картон. Аржентинецът пък бе изнесен на носилка.