Ернандес скъса връзки и ще пропусне Евро 2024

Защитникът на Пари Сен Жермен и националния отбор на Франция Лукас Ернандес скъса кръстни връзки в първия мач от 1/2-финалите на Шампионска лига с Борусия Дортмунд, съобщава журналистът Фабрицио Романо в социалната мрежа X (бивш Twitter). Припомняме, че футболистът се контузи при головата атака на германския отбор и бе заменен в 42-ата минута на мача. Срещата завърши с победа на "пчелите“ с резултат 1:0.

Според източника, настоящият сезон за футболиста е приключил. Ернандес ще пропусне и Европейското първенство през 2024 г.

28-годишният Ернандес стана играч на ПСЖ през лятото на 2023 г., преминавайки от Байерн Мюнхен. През този сезон защитникът взе участие в 41 мача, в които отбеляза два гола и направи две асистенции.

Припомняме, че финалната част на Евро 2024 ще се проведе в Германия от 14 юни до 14 юли 2024 г. Мачовете от турнира ще бъдат домакини на 10 стадиона в 10 града. Настоящият победител в Европейското първенство е отборът на Италия.