Фейнорд спечели Купата на Нидерландия

На 21 април завърши финалният мач за купата на Нидерландия между Фейенорд и НЕК Ниймеген. Срещата се проведе в Ротердам на стадион "Фейенорд" и завърши с победа за домакините с резултат 1:0.

Автор на единственото попадение бе Игор Пайшао, който се разписа в 60-ата минута на срещата.

Имайте предвид, че през първото полувреме мачът бе прекъснат за известно време поради пожар на стадиона. След огненото шоу на феновете на Фейенорд един от големите банери пламна. На мястото на пожара пристигнаха пожарникари, а целият стадион беше обвит в гъст дим. Половин час по-късно играта беше подновена.

Така Фейенорд стана носител на Купата на Нидерландия.

Рекордьорът по най-много победи в Купата на Нидерландия  е Аякс, който е печелил трофея 20 пъти. На второ място по този показател е Фейенорд. Той има 14 победи в Купата на страната. Челната тройка се допълва от ПСВ (11).