Берое с труден успех над Хебър в Стара Загора

Берое победи Хебър Пазарджик с 2:1 в двубой от 18-ия кръг на родния шампионат. Леандро Годой откри резултата в 34-ата минута, а в 55-ата Ангел Бастунов успя да изравни. В 64-ата Сегундо Пачаме донесе успеха на Берое.

Първият точен удар бе в 4-ата минута, когато Георги Николов стреля с глава право в ръцете на Родриго Ачинели. Пет минути след това Ангел Бастунов пробва мерника си от дистанция, пращайки топката над вратата. В 26-ата минута Едвин Ласо проби добре в наказателното поле, но изстрелът му не бе достатъчно силен и не затрудни Матвей Игонен.

В 34-ата минута Берое поведе в резултата. Франсиско Политино напредна по десния фланг и центрира в наказателното поле, където Вини Трибуле не успя да засече топката. Тя попадна в Стефан Гаврилов, който отправи изстрел, отразен от Игонен, но топката попадна в Леандро Годой, който се разписа за 1:0.

В 37-ата минута Вини Трибуле стреля покрай вратата на Игонен. Две минути след това Франсиско Политино бе изведен от Енцо Еспиноса очи в очи с Матвей Игонен, но вратарят на гостите успя да се справи с опасността. В последната минута на редовното време Родриго Ачинели с крак отрази изстрел на Атанас Кабов.

В 52-ата минута Лазар Марин центрира в наказателното поле, а Георги Николов стреля покрай вратата.
При ответната атака Леандро Годой напредна с топка в крака, премина покрай Игонен и подаде в наказателното поле, но там топката бе изчистена от играч на Хебър.

В 54-ата минута Ачинели изби в корнер изстрел на Ангел Бастунов. При последвалия ъглов удар Хебър изравни резултата. Едвин Ласо сбърка и върна към Бастунов, който с глава я прати във вратата на Ачинели за 1:1.

Десет минути след това Берое отново поведе в резултата. Сегундо Пачаме получи хубав пас в наказателното поле, овладя топката и с мощен изстрел не остави шанс на Игонен за 2:1.

В 71-ата минута Атанас Кабов намери Георги Николов, а нападателят на гостите не успя да намери целта. Шест минути по-късно Годой бе на добра позиция, но стреля покрай вратата. В 85-ата минута Леандро Годой се освободи добре от защитник на Хебър и стреля от дистанция, но Матвей Игонен успя да се намеси.

В добавеното време на срещата Годой получи втори жълт картон и бе изгонен от игра.

Берое: 23. Родриго Ачинели, 3. Франко Минго (К), 5. Лучиано Скуадроне, 7. Густаво Каскардо, 9. Леандро Годой, 11. Франсиско Политино (86 – 14. Викторио Вълков), 15. Енцо Еспиноса, 17. Едвин Ласо , 20. Сегундо Пачаме (68 – 21. Тиаго Сейхас), 24. Стефан Гаврилов, 91. Вини Трибуле

Резерви: 1. Хуан Пабло Лунгарсо, 14. Викторио Вълков, 18. Томислав Петков, 19. Васил Василев, 21. Тиаго Сейхас, 99. Майк Севайос

Старши треньор: Хосе Луис Ачиари

Хебър: 32. Матвей Игонен, 13. Архан Исуф, 33. Стефан Цонков, 43. Жоао Сеско (46 – 84. Стилиян Тисовски), 24. Лазар Марин, 7. Георги Вълчев (К), 8. Карлос Охене, 10. Ангел Бастунов, 14. Олексий Збун (79 – 44. Божидар Пенчев), 11. Атанас Кабов, 9. Георги Николов

Резерви: 88. Мартин Янков, 1. Петър Дебърлиев, 23. Сашо Лебанов, 3. Богомил Божуркин, 44. Божидар Пенчев, 84. Стилиян Тисовски, 18. Атанас Килов

Старши треньор: Любослав Пенев

Съдия: Драгомир Драганов
Жълти картони: Сегундо Пачаме, Франсиско Политино, Леандро Годой (Б), Олексей Збун, Ангел Бастунов (Х)

Червен картон: Леандро Годой (Б)