Артета похвали Рая за реакцията

Мениджърът на Арсенал Микел Артета похвали своя вратар Давид Рая за реакцията му при грешката в дербито срещу Тотнъм.

Арсенал водеше комфортно с 0:3 в дербито на Северен Лондон в неделя, когато Рая подари гол на Кристиан Ромеро в 64-ата минута.

Тотнъм се вдъхнови до края на мача и дори върна още един гол, осигурявайки нервни минути на "артилеристите" в края. Артета обаче е доволен, че Рая не се разстрои след грешката му.

"Това е част от футбола. Не ми хареса последователността на нашите действия, не ми харесаха принципите, които прилагахме в този момент, както и ориентацията на топката.

Това се случва. Преценяваш погрешно ситуацията, опитваш се да направиш пас и не се получава. Тогава се озоваваш в несигурна позиция. Противникът вкарва и се възползва от това.

Тогава в случая с дузпите имаше друг принцип, който не можеше да бъде нарушаван. Но това е част от футбола.

Това, което ми хареса в Дейвид, бе, че той призна грешката си и изигра последните 20-25 минути от мача по сензационен начин“, заяви Артета.