Ливърпул напредна с победа над Лутън

Ливърпул посрещна Лутън в изтеглената си среща от двадесет и шестия кръг на английската Висша лига. След победа днес с 4:1 на "Анфийлд" домакините се покачват с 4 точки над Манчестър Сити на първото място в класирането, и вече ще имат и един мач повече.

Лутън стартира с изненада в 12-ата минута когато Келехер спаси удар на Чонг и той попадна на главата на Огбене за 1:0. До почивката Диаз доближи гола в другата врата и Ливърпул събра 12 удара, но без да стигне до гол.

В 56-ата минута след корнер на Мак Алистър 1:1 оформи Ван Дайк, който остави Камински без шанс. 2 минути след това Мак Алистър намери и главата на Гакпо за 2:1.

В 71-ата минута Робертсън намери Диаз близо до полето, той навлезе срещу бранител и стреля в близкия ъгъл за 3:1. В 90-ата минута и Харви Елиът се разписа като отпразнува своя мач номер 100 с гол за 4:1.