Лестър и Евертън не се победиха

Завърши мачът от 34-ия кръг на английската Висша лига, в който се срещнаха Лестър и Евертън.

В 15-ата минута на срещата нападателят на Евертън Доминик Калвърт-Люин откри резултата, реализирайки дузпа.

Седем минути по-късно "лисиците" възстановиха равенството чрез защитника си Чаглар Союнджу.

В следващите минути Лестър имаше предимство, превърнато в отбелязан гол: Джейми Варди се разписа в 33-ата минута. Малко преди почивката Джеймс Мадисън получи шанс да удвои, но ударът му от "бялата точка" бе париран от вратаря на Евертън Джордан Пикфорд.

През второто полувреме единственото попадение вкара крилото на мърсисайдци Алекс Иуоби в 54-ата минута. Крайният резултат е равен 2:2.

По този начин Лестър не позволи на Евертън да го изпревари в таблицата на английския шампионат: тимът е на 16-о място с 30 точки от 34 мача. "Карамелите"  от своя страна са на 19-о място с 29 точки след 34 срещи.