Жезус с два гола и две асистенции над Лестър (видео)

Арсенал посрещна Лестър Сити в срещата от втория кръг на английската Висша лига. Днес на "Емирейтс" домакините спечелиха с 4:2 като вкараха почти всички голове в срещата, включително един в собствената си врата, но от другата страна Габриел Жезус вкара два пъти и асистира за Гранит Джака.

В 23-ата минута Джака намери Жезус в полето и с красив удар с фалц той прехвърли вратаря за 1:0. В 35-ата минута след корнер Варди опита да избие топката и я прати на далечната греда, където отново Жезус завърши с глава за 2:0.

След почивката Лестър върна гол като при дълга топка напред Салиба опита да изчисти с глава и бутна топката до Рамсдейл в мрежата си за 2:1. В 55-ата минута Арсенал отново върна предимството като Жезус асистира на Джака за 3:1.

В 74-ата минута "лисиците" отново вкараха като Ихеаначо намери Мадисън под ъгъл и с мощен удар той матира Рамсдейл за 3:2. Отново обаче отговорът бе бърз и Жезус намери Мартинели около дъгата за удар и 4:2.