Арсенал размаза Блекпул с хеттрик на Уолкът (видео)

Т. Михайлов

Арсенал записа впечатляваща победа с 6:0 над новака Блекпул в двубой от втория кръг на Висшата лига на Англия.  Хеттрик за успеха реализира младият нападател Тео Уолкът, а гостите играха 60минути с човек по-малко след червен картон на Еват.

Още в 12-ата минута “топчиите” поведоха след добро подаване на Росицки към Аршавин, който пусна на пътя на Уолкът. В 31-ата Еват наруши правилата срещу Шамах в наказателното поле и реферът отсъди дузпа и показа червен картон на виновника. Аршавин бе точен от бялата точка за 2:0.

В 39-ата минута Шамах проби отдясно и намери Уилшеър. Той видя включилия се Уолкът. Младокът премина пазача си и завърши брилянтно.  В 49-ата минута Саня центрира към далечната греда, Диаби изпревари защитата и вкара отблизо.  Малко по-късно Уолкът оформи своя хеттрик, а в 83-ата минута Шамах с глава след корнер фиксира крайното 6:0.