Димитров даде само гейм

Българският тенисист Григор Димитров достигна до четвъртия кръг на турнира в Маями. В мача от трети кръг той победи представителя на Германия Яник Ханфман с резултат 6:1, 6:0.

Продължителността на срещата бе 47 минути. През това време Димитров направи един сервис, направи една двойна грешка и реализира пет от девет точки за пробив. Германецът има два аса и три двойни грешки.

В четвъртия кръг на Мастърса Димитров ще се срещне с представителя на Полша Хуберт Хуркач. Полякът надви Себастиан Корда с 2:1 (7:6 (5); 6:7(5); 6:3). Гришо и бъдещият му съперник до момента са играли един срещу друг четири пъти. При всички мачове триумфира нашия състезател.

Турнирът в Маями е от 19 до 30 март. Общият награден фонд на турнира е $8,9 млн. Настоящият победител в турнира е руснакът Даниил Медведев, който победи италианеца Яник Синер във финалния мач миналата година.