Барти и Колинс ще спорят за титлата в Australian Open

Ашли Барти и Даниел Колинс ще спорят за титлата на Australian Open, след като спечелиха полуфиналните си срещи.

Барти се справи с непоставената американка Медисън Кийс с 6:1, 6:3 след само 63 минути игра. Така 25-годишната Барти стана първата австралийка на финал в Мелбърн след Уенди Търнбул през 1980-а, когато загуби от Хана Мандликова. В целият турнир тя е загубила само 21 гейма в шест мача. Водачката в схемата записа 20 печеливши удари (5 аса) и 13 непредизвикани грешки. Медисън Кийс завърши 8 уинъра и 24 грешки.

Американката Колинс победи седмата в схемата полякиня Ига Швьонтек с 6:4, 6:1 за 78 минути игра на "Род Лейвър Арина“. Успехът изстреля финалистката до рекордното десето място в класацията, като прескочи точно 20 места в ранглистата. Американката наниза 7 аса и направи общо 27 печеливши удари при 13 непредизвикани грешки (4 от тях двойни). При полякинята балансът беше 12-13.

Финалът при жените ще се проведе в събота, 29 януари.