Лудогорец помечта, но допусна обрат срещу Байер Леверкузен

Байер Леверкузен се наложи с 3:2 при визитата си на Лудогорец в Разград в първа среща и за двата тима от груповата фаза на турнира Лига Европа. Българските шампиони могат да съжаляват, тъй като поведоха с 2:0, но допуснаха пълен обрат.

Клаудиу Кешерю откри резултата още в 8-ата минута след великолепно изпълнение на пряк свободен удар, а в 30-ата минута Марселиньо удвои, завършвайки добра атака на разградчани. В 38-ата минута Хавертц намали с шут от границата на наказателното поле и върна интригата. В 64-ата минута Исак Телин изравни, а в 68-ата минута Хавертц реализира ново попадение за пълен обрат в срещата.

В 75-ата минута Лудогорец бе близо до изравняване, но удар с глава на Недялков попадна в гредата. В оставащите минути до нов гол не се стигна и така немският тим стартира с победа, докато Лудогорец ще опита тепърва да печели точки.