Милан започва нова ера! Масимо Калвели е новият изпълнителен директор на „росонерите“
Н. Гавазов
Милан продължава с мащабните промени в ръководството си след разочароващия сезон в Серия А, който остави отбора извън Шампионска лига на УЕФА.
Собственикът Гери Кардинале и инвестиционният фонд RedBird Capital Partners официално назначиха Масимо Калвели за нов главен изпълнителен директор на клуба.
Назначението идва след сериозните промени в управленската структура на "росонерите“. Постовете си вече напуснаха бившият изпълнителен директор Джорджо Фурлани, спортният директор Игли Таре, техническият директор Жофри Монкада и старши треньорът Масимилиано Алегри.
От клуба обявиха, че няма да бъдат назначавани нов спортен и технически директор. Вместо това Милан ще работи с нов управленски модел, при който решенията относно спортно-техническата политика и трансферите ще бъдат концентрирани директно в ръцете на собствениците от RedBird.
Кардинале използва случая, за да очертае философията, която ще следва клубът занапред.
"Мандатът оттук нататък е кристално ясен – Милан ще играе винаги, за да побеждава, а не просто за да не загуби мача. Това правило важи за абсолютно всяка сфера в клуба, но най-вече за представянето ни на терена.“
Новият изпълнителен директор Масимо Калвели заяви, че познава отлично процесите в клуба, тъй като през последната година е работил в тясно сътрудничество със собствениците.
Той подчерта, че основната цел е възстановяването на печелившата култура, която подобава на клуб с над 600 милиона привърженици по света.
Калвели изрази пълна подкрепа и към новия старши треньор Рубен Аморим. Португалският специалист вече се намира в Милано и заедно със своя щаб работи активно с аналитичния отдел на RedBird по лятната селекция, с която Милан се надява да се върне сред водещите клубове в Европа.
Сподели
