Интер се препъна срещу Каляри

Завърши мачът от 32-ия кръг на италианската Серия А, в който се срещнаха Интер и Каляри. Мачът се проведе на стадион "Сан Сиро" и завърши  при резултат 2:2.

В 12-ата минута нападателят на Интер Маркус Тюрам откри резултата в срещата, асистиран от нападателя Алексис Санчес. В 65-ата минута гостите изравниха мача с гол на бившия играч на Ростов Елдор Шомуродов, асистентен от нападателя Зиту Лувумбу. В 74-ата минута Хакан Чалханоглу върна преднината от един гол на домакините, реализирайки дузпа. В 83-ата минута гостите отново изравниха резултата. Този път се разписа халфът на Каляри Николас Виола.

Интер заема първо място в класирането на Серия А за сезон 2023/2024. Отборът отбеляза 83 точки в 32 мача. Каляри е на 14-о място с 31 точки.