Наполи се справи с Лацио в мач със седем гола (видео)

Наполи се доближи на две точки от Топ 4 след победа с 5:2 над Лацио в среща от кръга на Серия А.

В 4-ата минута главният съдия прегледа с ВАР ситуация, при която Костас Манолас бе фаулиран и отсъди 11-метров наказателен удар за Наполи. Зад топката застана Лоренцо Инсиние, който даде аванс на домакините.

Четири минута по-късно неаполитанци удвоиха преднината си с гол на Матео Политано. След почивката също бе интересно и паднаха доста голове. В 53-ата минута Наполи организира скоростна контраатака. Лоренцо Инсиние напред в половината на "римските орли", след което много красиво и технично прехвърли Пепе Рейна.

12 минути по-късно Дрис Мертенс направи катастрофата за Лацио още по-сериозна - 4:0.

Шест минути по-късно Лацио върна един гол. Чиро Имобиле намали преднината на "партенопеите", оставяйки Алекс Мерет безпомощен. В 74-ата минута Сергей Милинкович-Савич вкара страхотен гол от пряк свободен удар. Десет минути преди края Виктор Осимен също записа името си сред голмайсторите, оформяйки крайния резултат 5:2.

Отборът на Дженаро Гатузо е вече с 63 точки, докато четвъртият Ювентус и третият Аталанта имат по 65. Милан пък е на втората позиция в класирането на Серия А с 66 точки и също не си е осигурил категорично участие в Шампионска лига през следващата кампания. Лацио остава на 6-о място с 58 точки и "орлите“ имат много малки шансове да се преборят за Топ 4.