Интер се справи с Беневенто в мач със седем гола (видео)

Интер изигра втори пореден изключително резултатен мач. “Нерадзурите" спечелиха с 5:2 гостуването си новака Беневенто и са с пълен актив от точки след първите си два мача.

Още след 28 секунди гостите поведоха. Отлично двойно между Коларов и Хакими изведе бившия играч на Реал Мадрид отдясно, а той намери Лукаку в центъра. Белгийският нападател нямаше проблем да засече топката към мрежата и да открие резултата.

В 25-ата минута Ашли Йънг свали към Роберто Галярдини и халфът с удар от воле в близкия ъгъл покачи на 2:0. Голът тотално стъписа Беневенто, футболистите не можеха да изнесат топката повече от 30 м и 180 секунди по-късно "нерадзурите" сложиха точка на спора с трети гол. След поредица от нови фрапантки грешки в защитата на домакините, Галярдини намери Лукаку пред вратарското поле и нападателят с удар по земя направи 3:0.

Беневенто успя да върне едно попадение след грешка на Ханданович. Вратарят изрита лошо топката, като я прати на крака на Капрари и той го наказа с прецизен удар. Малко преди почивката Хакими уби надеждата на домакините за обрат, след като направи резултата 1:4.

След почивката Галярдини уцели гредата, а в 72-ата минута Лаутаро Мартинес беше точен за 5:1. Аржентинският национал преодоля съперник със залъгващо движение, след което с мощен удар матира Лоренцо Монтипо. В 76-ата минута отново Джанлука Капрари бе точен и оформи крайния резултат.