Гълъбинов вкара първия гол за Специя в Серия А в историята на клуба

Българският нападател Андрей Гълъбинов записа името си със златни букви в история на своя клубен отбор. 31-годишният атакуващ играч се превърна в реализатора на първото попадение за Специя в италианския елит в цялата история на клуба.

Тимът си спечели промоция в Серия А за първи път и дебютира сред най-добрите. За жалост отборът инкасира загуба с 1:4 от гостуващия Сасуоло.

Българинът изравни резултата след половин час игра, а по-рано Филип Джуричич бе извел гостите напред. През втората част Сасуоло нанесе своя съкрушителен удар в рамките на десетина минути, когато отбелязаха три безответни попадения чрез Доменико Берарди (дузпа), Грегоар Дефрел и Франческо Капуто. Гълъбинов игра доста добре и бе близо до втори гол, но нацели греда.