Грешна стъпка на Барса и всичко е ясно - Реал вече е шампион!

Жирона се наложи над Барселона с 4:2. Тази загуба на Барса подсигури 36-ата титла на Испания за Реал Мадрид. Освен това тя гарантира първото участие на Жирона в Шампионската лига. Тимът на Мичел изпревари Барса и си върна второто място, където се надява да завърши сезона.

Иначе двата каталунски клуба направиха нов супер мач, като Андреас Кристенсен откри резултата още в третата минута, а секунди след подновяването на играта Артьом Довбик изравни. Роберт Левандовски даде преднина на Барса в края на първата част с гол от дузпа. Влизането на игра на Порту през втората част промени изцяло развитието на двубоя. В рамките на девет минути той се отчете с два гола и асистенция за попадение на Мигел Гутиерес и донесе победата на Жирона.

Така Реал Мадрид е с 87 точки, с 13 повече от втория Жирона и с 14 повече от третия Барса при оставащи четири кръга.

Следователно кралският клуб може изцяло да се насочи към Шампионска лига, където в сряда му предстои реванша с Байерн Мюнхен от полуфиналите. За последно мадридчани станаха шампиони през сезон 2021/22.