Реал Мадрид с минимален успех над Майорка (видео)

Реал Мадрид победи с минималното 1:0 като гост Майорка в двубой от 31-ия от испанския шампионат.

Преди почивката Антонио Раийо от домакините и Джуд Белнигам от столичани пропуснаха да открият резултата. Удар на английския национал в 33-ата минута се отби в напречната греда.

Гол на Орелиен Чуамени в 48-ата минута осигури ценния успех в полза на "белите", които имат преднина от 11 точки на върха в класирането в Примера дивисион.

Брахим Диас шутира опасно в 61-ата минута, но вратарят на домакините Предраг Райкович блокира удара му, а 12 минути след това Федерико Валверде също не успя да се разпише във вратата на островитяните.

Дълбоко в допълнителното време Ведат Мурики пропусна да изравни в полза на Майорка. Финалистът за купата на Испания през настоящия сезон има 31 точки на 15-то място в класирането в Ла Лига.