И Барса е аут за Купата! Късен гол носи успех на Билбао

Атлетик Билбао се наложи над Барселона с 1:0 в 1/4-финал за Купата на Краля. Така само няколко часа, след като Реал бе отстранен от надпреварата, сега и каталунците приключват с участието си.

През първата част Барса бяха по-активни, но нямаха късмет. Най-доброто положени за домакините се откри пред Раул Гарсия, който обаче не успя да се разпише. След почивката вратарят Симон на няколко пъти спаси отбора си, отразявайки удари на Гризман и Меси.

Любопитен момент бе в 64-ата минута, когато Дани Гарсия избута Де Йонг в гърба, но съдията подмина ситуацията.

Иняки Уилямс вкара победния гол в добавеното време, като останаха съмнения дали това не бе автогол на Серхио Бускетс. В крайна сметка попадението бе записано на името на играча на Атлетик Билбао.