Артета: Много съм доволен от победата

Мениджърът на Арсенал Микел Артета говори за съкрушителната победа на Арсенал в мача от 29-ия кръг на английската Висша лига с Челси (5:0).

"Много съм доволен от победата, броя на положенията и отбелязаните голове. Фактът, че не допуснахме, също показва нашата последователност през този сезон във Висшата лига.

През първото полувреме не бяхме достатъчно дисциплинирани в някои епизоди. Направихме заключения по време на почивката и подобрихме този компонент. Второто полувреме бе невероятно“, заяви Артета.

Да припомним, че Арсенал счупи рекорда от 1930 г., когато "топчиите" победиха Челси с 5:1. За отбора на Артета победата през сезон 2023/2024 стана най-голямата над "сините“ в историята на конфронтацията.

След 34 мача в английското първенство Арсенал има 77 точки и е на първо място. След 32 мача в английската Висша лига Челси събра 47 точки и е на девето място.