Обамеянг с два в победата над Нюкасъл

Арсенал прие Нюкасъл Юнайтед в срещата от деветнадесетия кръг на английската Висша лига. Днес на "Емирейтс Стейдиъм" домакините спечелиха с 3:0 и достигнаха до 10-ата позиция в таблицата с 27 точки, на 6 от позициите, даващи право на игра в Европа.

Арсенал започна много силно, но до почивката не стигна до гол. Обамеянг на два пъти можеше да вкара, но пропусна, и гредата помогна на гостите.

В 50-ата минута Обамеянг откри след бърза контра, в края на която матира Дарлоу с ъгъл в горния ляв ъгъл за 1:0. В 60-ата минута Сака удвои когато Смит-Роу премина Ласелъс и навлезе в полето от ляво, преди да върне на Сака за 2:0. В 77-ата минута Обамеянг вкара за 3:0 от близо, намерен от Седрик Соарес от ляво.