Клоп: Ливърпул проведе блестящ мач

Мениджърът  на Ливърпул Юрген Клоп е убеден, че мърсисайдци са провели блестящ мач срещу Арсенал и не придава значение на спада в играта на отбора  в края на мача.

В събота "червените" останаха единственият отбор, който няма загуба на точки във Висшата лига, като надделя  с 3: 1 над "артилеристите".

Клопп е много доволен от начина, по който победи Арсенал, както и от начина, по който Ливърпул реагира на тактическата изненада от страна на противника.

"Това бе блестящ мач, изигран от моя отбор на толкова ранен етап от сезона. Играхме по изключителен начин.

Това бе игра, пълна със сила, енергия, алчност и страст, от които мисля, че се нуждаете срещу противник като Арсенал.

Тяхната схема  леко ни изненада. Нямаше как да знаем, че ще играят ромб, но променихме някои неща и направихме много добри корекции.

Видях съотношението на притежание на топката в последните 10 минути - нещо като 53 към 47, но за повече от 80 минути то бе напълно различно.

В продължение на 80 минути имахме  пълен контрол над играта. Не сме в Дисниленд и не бива да изненадваме всички всяка секунда.

Бих се радвал, ако бяхме избегнали допуснатия гол, но такива неща се случват. Арсенал има страхотен отбор.

Не видях толкова голямо количество положения, но наистина контролирахме играта и заслужихме да спечелим“, заяви Клоп.