Барса обърна Севиля за своята 13-та Суперкупа на Испания

Барселона спечели рекордната си 13-а Суперкупа на Испания. Каталунците се наложиха с 2:1 над Севиля в сблъсъка за трофея, като този път победителят бе определен в един мач, който се изигра на стадион “Ибн Батута" в Танжер, Мароко.

Иначе срещата тръгна добре за андалусийци, които откриха резултата с попадение на Пабло Сарабия в 10-ата минута. Те обаче не успяха да затворят полувремето при този резултат, тъй като Жерард Пике бе точен в 42-ата минута и изравни. Обратът бе факт, след като Усман Дембеле се разписа със страхотен диагонален удар, който първо се отби в гредата, а след това влетя в мрежата в 79-ата минута и така каталунците стигнаха до успеха.

Сериозен принос за спечелването на трофея имаше и вратарят Марк-Андре Тер Щеген, който спаси дузпа в 90-ата минута и така задържа преднината на Барса до последния съдийски сигнал.