Италия с очакван разгромен успех над Лихтенщайн

Рекордна 10-та поредна победа постигна Италия, след като се наложи с 5:0 в гостуването на Лихтенщайн. "Скуадра" си осигури класиране за Евро 2020 още в предишния мач след успеха над Гърция с 2:0 преди три дни и този път играха голяма част от резервите на тима. Защитникът на Наполи Джовани Ди Лоренцо направи дебют за националния отбор, а само Марко Верати остана от отбора, който победи Гърция в събота.

Във 2-ата минута Бернардески откри резултата след подаване на Бираги. До почивката обаче Италия не впечатли особено. Играчите на Лихтенщайн дори имаха едно добро положение, но не успяха да изравнят.

20 минути преди края интригата приключи, след като Белоти направи 0:2. В 77-ата минута влезлият като резерва Ел Шарауи центрира към Романьоли, който вкара красив гол и направи резултата класически.

В 82-ата минута Стефан Ел Шаарави беше изведен от Браян Кристанте и хладнокръвно прати топката в долния ляв ъгъл за 0:4. В самия край Белоти се разписа за втори път и оформи крайния резултат.