Късен гол донесе успеха на Реал срещу 10 от Аталанта (видео)

Реал Мадрид записа минимален успех с 1:0 при визитата си на Аталанта в Бергамо в първия мач помежду си от 1/8-финала в Шампионската лига.

Домакините играха почти цял мач в намален състав, след като Ремо Фройлер получи червен картон в 17-ата минута. Ремо Фройлер извърши нарушение срещу Ферлан Менди и след като беше последен в отбраната получи директен червен картон доста рано в мача.

Въпреки това Реал не успя да натисне моментално своя опонент, като Аталанта стоеше много добре на терена и не допускаше положения пред своята врата. Чак в края на първата част Каземиро бе много близо до гола, но Голини се справи отлично и запази нулевото равенство на таблото.

Три минути след почивката Лука Модрич навлезе в наказателното поле и стреля, но не улучи целта. В 53-ата минута Винисиус направи невероятен пропуск отблизо. Той бе намерен непокрит във вратарското поле, но отблизо прати топката над напречната греда.

Гостите все пак успяха да стигнат до гол. Той падна чак в 86-ата минута. Тогава топката стигна до Ферлан Менди, който отправи много красив и прецизен удар от над 25 метра и порази вратата за крайното 0:1.