Байерн отново разби Челси и продължава напред в ШЛ

Байерн Мюнхен се наложи над гостуващия Челси с 4:1 в срещата-реванш от 1/8-финала в Шампионската лига. Първият двубой завърши също с успех за баварците - 3:0. Така те продължават в следващата фаза на надпреварата.

Резултатът тази вечер откри Роберт Левандовски в 10-ата минута, след като се разписа от дузпа, която сам си спечели. Иван Перишич удвои в 24-ата минута. При тази ситуация Томас Мюлер отне топката в средата на терена и подаде за Левандовски, той задържа и изчака включването на Перишич, който стреля във вратата за 2:0.

Челси съумя да се върне в този двубой, след грешка на Нойер. Тами Ейбрахам беше на точното място и върна едно попадение в 44-ата минута на двубоя.

В 76-ата минута Корентен Толисо вкара трети гол за домакините и напълно уби надеждите на "сините" за по-достоен резултат. В 84-ата минута на двубоя Роберт Левандовски реализира втория си гол в мача, за да направи резултата повече от категоричен - 4:1.