Бивш играч на Левски блести за Галатасарай в ШЛ, Шалке и Порто поделиха по точка

Галатасарай стартира по отличен начин участието си в груповата фаза на Шампионската лига. Тимът от Истанбул победи с класическото 3:0 Локомотив Москва в среща от Група “D" на надпреварата.

Страхотен мач за Галатасарай направи бившият футболист на Левски Гари Родригес. Той откри резултата още в 9-ата минута, а останалите попадения паднаха след почивката. Ерен Дердийок удвои, а Селчук Инан оформи крайния резултат. Така турският тим се завърна с успех в най-комерсиалния европейски клубен турнир след три години отсъствие.

В другата среща от тази група Шалке 04 и Порто не излъчиха победител и завършиха 1:1. В 13-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа за игра с ръка на Налдо в наказателното поле. Зад топката застана Алекс Николао Телеш, който стреля в очертанията, но вратарят на Шалке 04 Ралф Фарман отрази удара му.  В 64-ата минута след бърза контраатака отдясно, Бреел Емболо завърши с диагонален удар за 1:0. Само 10 минути след това гостите успяха да стигнат до изравняване. Порто получи втора дузпа, като този път Налдо игра непозволено в наказателното поле срещу Муса Марега. Отавио този път бе точен за крайното - 1:1.