Салах разби Рома и Ливърпул е с крак на финал (видео)

Ливърпул прие Рома в първата полуфинална среща между двата отбора в Шампионска лига. Днес на "Анфийлд" Мохамед Салах показа изключителна игра, вкарвайки първите два и асистирайки за втората двойка голове в победата с 5:2 над "вълците". Италианците успяха да стигнат до головете си едва след напускането на игра на египтянина, като така може би си оставиха минимални шансове с оглед постигнатото в миналия кръг срещу Барселона.

В 35-ата минута днес Салах откри резултата когато навлезе диагонално и изпрати топката в ъгъла на вратата, а тя срещна горната греда и мрежата за красиво 1:0. В 45-ата минута той бе изведен срещу вратаря и от дъгата с елегантно прехвърляне отново реализира за 2:0.

В 56-ата минута Салах навлезе от дясно и намери Мане на дузпата за 3:0, в 5 минути след това асистира и на Фирмино за 4:0. Отново Фирмино оформи 5:0 в 68-ата минута когато завърши с глава след корнер.

В 81-ата минута Джеко успя да върне гол за гостите, а Пероти от дузпа в 85-ата оформи крайното 5:2.