Ливърпул - Рома
Стадион: Анфийлд
Дата: 24.04.2018 г.
Час: 21:45 ч.

Ливърпул успя да съхрани суха мрежа във всяко едно от последните си 4 домакинства в Шампионска лига, което е най-силният подобен рекорд в историята на клуба в състезанието.

Рома загуби последните си 3 гостувания в Шампионска лига, включително последното такова в Барселона, което загуби с 4:1. Тимът все пак обърна дефицита пред своята публика в Италия, но фактите сочат, че италианците не са добри на гости.

Откъм състави, Джордан Хендерсън отново е на линия за домакините след наказанието си в последния мач. Емре Джан, Адам Лалана, Джоел Матип и Натаниел Клайн са с проблеми. Очаква се в състава да се завърнат Фирмино, Робертсън, Арнолд, Чембърлейн, всички от които получиха почивка в последния мач на "червените".

В лагера на "вълците" Диего Пероти се върна след триседмично отсъствие и ще подсили тима. Рик Карсдорп и Грегоар Дефрел все още са контузени. Тук почивки в Серия А в последния кръг получиха Коларов, Флоренци, Де Роси и Джеко, които се очаква да се върнат като титуляри.

Ливърпул няма загуба в последните си 14 мача в Шампионска лига. В 7 от последните 8 тимът вкара поне по 2 гола на своите съперници. Рома има добра статистика от 3 поредни победи в последните 3 мача срещу мърсисайдци. Ливърпул загуби 2 от последните 3 домакинства срещу италиански отбори, но формата на тима предполага подобрение в този случай.

Прогноза: Ливърпул - Рома 1:0

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!