Билич: Бяхме по-добри от французите

Бившия старши-треньор на националния отбор на Хърватия и мениджър на Уест Хем Славен Билич сподели мнение за финалния мач от 2018, в който хърватите отстъпиха на французите с 4:2.

"Бяхме по-добри през целия мач. През първите десет минути десет минути на второто полувреме, до момента на третия гол на Франция и до грешката на Лорис, Франция игра по-добре. Но през останалата част от срещата ние владеехме топката и имахме повече възможности за гол.

Хърватия сътвори история на това световно. Аз бях част от отбора, който загуби от Франция на полуфинала. Много в нашата страна тогава говореха: "Такова повече няма да се повтори". Но този тим постигна повече от нас и аз съм щастлив за тях. Това показва колко е важна менталността на играчите. Ние сме малка страна, но имаме талантливи деца, специален характер и невероятни фенове", заяви Билич.