Световният шампион ще се върне към победите

Стадион: "Олимпийски", Сочи
Дата: 23.06.2018 г.
Час: 21:00
Съдия: Шимон Марчиняк

Световният шампион Германия загуби с 0:1 двубоя си срещу Мексико, който бе първи и за двата тима за това Световно първенство. Бундестимът направи добър мач, но многото пропуски ги лишиха поне от точка. Ървинг Лосано откри резултата в 35-ата минута. Малко след това Тони Кроос разтресе напречната греда след пряк свободен удар от 20 метра, като за това помогна и вратарят Очоя, който отклони леко топката, която влизаше във вратата.

След почивката момчетата на Льов предприеха по-търпелив подход, който обаче не донесе резултат. Постепенно Германия натисна своя съперник и в последните 20 минути положенията пред вратата на Мексико валяха едно след друго. "Ацтеките" разчитаха на опасни контраатаки, като те също имаха възможности, за да решат всичко в своя полза. В крайна сметка до нов гол не се стигна и сега Маншафтът има спешна нужда от точки.

Германия ще се опита да стане третата държава, която успява да защити своята световна титла. До момента това са го правили само Италия (1934 и 1938 г.) и Бразилия (1958 и 1962 г.).

Добрите новини за предстоящия двубой са, че Месут Йозил е напълно възстановен от травмата, която го измъчваше.

Швеция се наложи над Република Корея с минималното 1:0 в мач от група F на Световното първенство. “Тре кронур" стигнаха до така важния гол след почивката. Гранквист се разписа от дузпа в 65-ата минута. При тази ситуация Ким препъна Клаесен в наказателното поле, а съдията гледа положението след видеоповторение и чак след това посочи точката за изпълнение на 11-метров наказателен удар.

След като не съумя да се класира за предходните два Мондиала в ЮАР и Бразилия, шведският национален отбор жадува отново да напомни за славните си години. "Тре кронур“ са вицешампиони от 1958 г., бронзови медалисти от форумите през 1950 и 1994 г., а един път за завършвали на 4-та позиция – през 1938 г. Сега хората на Яне Андерсон са на победа от това да си гарантират директна промоция за осминафиналите, но препятствието е сериозно.

С лека контузия за скандинавците е Линдельоф, но по всяка вероятност бранителят на Манчестър Юнайтед ще започне в стартовия състав.

Прогноза: Германия – Швеция 2:0

Мачът можете да гледате на живо във ftv.bg!