България стартира годината със загуба от Беларус в контрола

Беларус се наложи с минималното 1:0 при визитата си на България в приятелска среща, която се игра пред доста малко зрители на националния стадион "Васил Левски". "Трикольорите" създадоха не малко положения, но въпреки това инкасираха поражение.

Единственият гол падна в 15-ата минута. Лисакович се справи добре с Велков и Турицов, които не успяха да изчистят топката и тя попадна в краката на Подстрелов, който вкара, но останаха сериозни съмнения за засада.

Българите имаха доста положения за гол, но пропуски направиха Тодор Неделев и Георги Миланов, а Спас Делев нацели греда. Гостите пък имаха още едно отлично положение за гол, но този път го пропиляха. В 73-ата минута  Яблонский проби през центъра и подаде на Подстрелов, който остана сам срещу вратаря Георгиев, но ударът му беше много неточен. Така в крайна сметка Беларус се поздрави с победата.

Иначе доста играчи дебютираха днес за България, но едва ли някой от тях ще запомни с нещо приятно този мач.